Haber

1915 Çanakkale Köprüsü ‘prestij’ oldu

ANKARA (İGFA) –Avrupa’daki ekonomik bütünleşmeye ve üye ülkeler arasındaki iş birliğine katkı sağlamak amacıyla 1947 yılında kurulan UNECE, 7. PPP Forumunu 3-5 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Atina’da gerçekleştirdi. Forum kapsamında, UNECE Kamu-Özel Bölüm İşbirliği ve Altyapı Ödülleri de sahiplerine verildi.

Yarışmaya başvuran 70 uluslararası projeden 48’i değerlendirilirken, 1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 5 finalistten biri oldu.

Forum delegelerinin oylarıyla kazananın belirlendiği yarışmada, ödülü 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolları Genel Müdür Yardımcısı UNECE Kamu-Özel İştirakleri Bölüm Lideri Tony Bonnici ve UNECE PPPs Çalışma Grubu Lideri George Katapodis’e 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolları Genel Müdür Yardımcısı 1915 Çanakkale Köprüsü verdi. Finans Murat Sarıkaya için. sunuldu.

Projenin bugüne kadar 20’den fazla ödül kazandığını ancak bu ödülün başka bir değer taşıdığını belirten Murat Sarıkaya, “Bu yıl döngüsel ekonomi temasıyla düzenlenen yarışma için Gelibolu Kadın Kooperatifi’ne ilettiğimiz destek projemiz; 1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’nun hayata geçirdiği 321 çevre ve sosyal projeden sadece biri. birisi. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin önemli bir bölümünü bu projelerle desteklerken, paydaşlarımız, bölgemiz ve ülkemiz için değer yaratmaya devam ediyoruz.”

1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu, The Green Organization tarafından 2020 yılında çevredeki çalışmaları nedeniyle dünya çapında en iyi çevre uygulamalarını tanıtmayı ve teşvik etmeyi amaçlayan Yeşil Dünya Ödüllerine layık görüldü. 1915Çanakkale bugüne kadar 12 mali ödül, 2 çevresel ve sosyal ödül, 4 istihdam ödülü ve 3 mühendislik ödülü kazandı.

UNECE Kamu-Özel Bölüm İşbirliği ve Altyapı Ödülleri’nde sunulan projeye ilişkin 1915 Çanakkale’nin görünümü:

erdemli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu