Haber

Açlık tarikatından korkun! 47 cesedin bulunduğu ormana giriş çıkışlar yasaklandı

Kenya’da, takipçilerini açlıktan ölürlerse cennete gidecekleri vaadiyle kandıran tarikat lideri Paul Makenzie Nthenge hakkında yürütülen soruşturmada korkunç bir bulgu ortaya çıktı.

BULUNAN ÇOK ÇOK ÇOCUK VAR

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre polis, sahil kasabası Malindi yakınlarında tarikat mensubunun 47 cesedinin bulunduğunu duyurdu. Shakahola Ormanı’nda cesetleri bulunanlar arasında çok sayıda çocuk var.

ORMANA GİRİŞ VE ÇIKIŞ YASAKTIR

Kenya İçişleri Bakanı Kithure Kindiki, ölüleri “katliam” olarak nitelendirdi. “Olay yeri” ilan edilen 800 dönümlük ormana giriş çıkışlar yasak. Ormanda kazı çalışmaları devam ederken, can kaybının artması yetkilileri endişelendiriyor.

Açlıktan ölmek üzereyken bulundular.

Uluslararası Doğru Haberler Kilisesi’nin 15 üyesi geçen hafta ormanda kurtarıldı ve bu insanların açlığın eşiğine geldiği açıklandı.

KİLİS LİDERİ 15 NİSAN’DA GÖZALTINA ALINDI

Kilisenin başı Makenzie Nthenge, açlıktan öldüklerinden şüphelenilen 4 kişinin cesedinin bulunmasının ardından 15 Nisan’da gözaltına alınmıştı. Makenzie Nthenge’nin takipçilerine “İsa ile tanışmak” için açlıktan ölmeleri gerektiğini söylediği iddia edildi.

HAKİM KARŞISINA NE ZAMAN GİRECEĞİ BELİRLENMEDİ

İddiaları yalanlayan Nthenge, kiliseyi 2019’da kapattığını söyledi. Kefaletle serbest bırakılma talebi reddedilen Nthenge’nin ne zaman hakim karşısına çıkacağı açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu