Haber

Avustralya, hızı saatte 250 kilometreye ulaşacağı tahmin edilen Ilsa Kasırgası’na hazırlanıyor

Batı Avustralya’yı etkisi altına alması beklenen ve hızının saatte 250 kilometreyi bulacağı tahmin edilen Ilsa Kasırgası nedeniyle halk pazarın raflarını boşalttı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Avustralya Meteoroloji Dairesi’nden (BOM) yapılan açıklamada, ülkenin Batı Avustralya eyaletindeki Ilsa Kasırgası’nın önümüzdeki günlerde yoğunluğunun artacağı ve büyük olasılıkla 4’üncüye dönüşeceği açıklandı. kategori.

Açıklamada, eyaletin en kuzeyindeki Kimberley bölgesinde şiddetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ve rüzgar hızının saatte 250 kilometreyi bulabileceği belirtildi.

Meteorolog Jessica Lingard, kasırgaları “kendi içinde dengesiz bir canavara” benzeterek, gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini kaydetti.

Onbinlerce haneyi etkilemesi beklenen Ilsa Kasırgası öncesi ‘fırtına’ uyarısı verilen Batı Avustralya eyaletinde halk, hazırlık için market raflarını boşalttı.

Avustralya’da 2021 yılında ülkeyi etkisi altına alan tropikal kasırga Seroja, 31 binden fazla hanede elektrik kesintilerine neden oldu. Kasırga, turistik Kalbarri kasabasındaki binaların yüzde 70’ine zarar verdi.

Avustralya Meteoroloji Servisi, Seroja’nın Kalbarri kasabası ve çevresinde “en az 50 yılın en güçlü kasırgası” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu