Yaşam

Barbie ve Ken’in Gerçek İsimlerini Biliyor Musunuz?

Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling’in paylaştığı Barbie filminin ardından tüm gözler onlarca yıldır popüler olan oyuncaklara çevrildi. Ama Barbie ve Ken’in gerçek isimleri olduğunu biliyor muydunuz? Filmi izleyenler muhtemelen iddialarda bulunabilir, merak ediyorsanız gelin Barbie ve Ken’in gerçek isimlerini öğrenelim… ?

Kaynak:https://nypost.com/2023/07/26/ken-has…

Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling’in paylaştığı Barbie filminin vizyona girmesiyle birlikte tüm gözler Mattel firmasının ünlü oyuncaklarına çevrildi. Barbie’nin ortaya çıkış hikayesi, yaratıcısı ve popülaritesi arttı ve çoğu insanın oyuncak bebeğe olan merakı arttı.

Ama Barbie ve Ken’in aslında takma adlar olduğunu biliyor muydunuz? Barbie ve Ken’in hem göbek adları hem de soyadları var!

Barbie Ken’in isimlerini anlatmak için oyuncak bebeklerin yaratıcısı Ruth Handler’ın çocuklarından bahsetmek gerekiyor.

Elliot Handler ile evlenen Ruth Handler’ın bu evlilikten Barbara adında bir kızı ve Kenneth adında bir oğlu var. İsimler tanıdık geliyor mu?

Evet, iddia edebileceğiniz gibi Barbie ve Ken’in isimleri, yaratıcısı Ruth Handler’ın kendi çocuklarına verdiği isimlerden geliyor. Oyuncak bebekleri çocukları gibi sevdiğini ve saydığını iddia ediyoruz…

Daha da spesifik olarak, Barbie’nin adı Barbara Millicent Roberts ve Ken’in adı Kenneth Sean Carson. Barbie evrenindeki diğer birçok oyuncağa, Handler’ın gerçek hayatta tanıdığı kişilerin adı verilmiştir.

Daha ilginç bilgilere geçelim; İlk kez 9 Mart 1959’da piyasaya sürülen Balık Barbie’mizden iki yıl sonra, Barbie’nin kız kardeşi Ken bebek satışa çıktı!

İlk Ken bebeği kırmızı mayo ve mantar sandalet giyen bir plaj çocuğuydu ama gerçek hayatta Kenneth Handler onun sadece piyano çaldığını ve film izlediğini, ders çalıştığını ve kızların ondan nefret ettiğini söylüyor…

Sevimli, durdurulan bebek Allan, Handler’ın damadının adını aldı ve Ken’in en iyi arkadaşı olarak pazarlandı…

Barbie ve Ken’in hikayesini nasıl buldunuz?

Yorumlara git…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu