Haber

Başkan Hamza Şayir Dilovası’nın 4,5 yılını değerlendirdi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Dilovası’nda İz Bırakan Eserler” programında 4,5 yıllık görev süresi boyunca Dilovası’na verdiği hizmet ve çalışmaları anlattı. Ercan Dalkılıç Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Soydabaş, AK Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katıldı. Törene, MHP Dilovası İlçe Başkanı Fazilet Sıtar, belediye meclis üyeleri, kamu kurumu yöneticileri, mahalle muhtarları, STK liderleri ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AŞKIMIZ DİLOVASI

Programın açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir; “Dilovamızın 4,5 yıllık değişim ve gelişimini paylaşacağımız bu değerli programa katılarak bizleri yalnız bırakmadığınız için hepimize teşekkür ediyorum. 2019 yılında teşkilat mensuplarımızın desteği ve Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Dilovası Belediye Başkanı olarak aday gösterildim. Aşkımız Dilovamıza hizmet için yola çıkarken siz değerli Dilovalı hemşerilerimizden destek istedik. O gün Dilova’yı daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğimizin sözünü verdik, taahhütlerde bulunduk. 54 projeden oluşan bu taahhütlerimizi seçim beyannamemizde bir araya getirerek vatandaşlarımızla paylaştık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Dilovalıların büyük desteği ve desteğiyle bu sözleri yerine getirmek için ekibimizle omuz omuza durduk…

SÖZLERİMİZİN YÜZDE 98’İNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Hiç durmadan, yorulmadan, dinlenmeden çok çalıştık. O günden bugüne 4,5 yıl geçti. O gün vaatlerimizle karşınızdaydık, bugün de icraatlarımızla karşınızdayız. Çok şükür seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerin yüzde 98’ini yerine getirmenin yanı sıra, beyannamemizde yer almayan 46 büyük çalışmayı da hayata geçirdik.

HİÇBİR ZAMAN BAHANE ÜRETMEDİK

Olumsuzluklara rağmen üretimden vazgeçmediklerine işaret eden Şayir, “Görev süremizin yaklaşık 2 yılı pandemi dönemine denk geldi. Unutmayın, sokağa bile çıkamadığınız o dönemde biz belediye olarak bir an bile boş durmadık. Salgının ardından millet olarak yüzyılın felaketi olan büyük bir depremle sarsıldık. Yaklaşık 6 ay boyunca Kahramanmaraş ve afet bölgesi için seferber olduk. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hiçbir zaman bahane üretmedik!

DİLOVASI’NA İZ BIRAKACAK ÇALIŞMALAR SAĞLADIK

“Yükselen Şehir Dilovası” sloganıyla çıktığımız yolda Merkezi Hükümetimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve Sanayicilerimizle omuz omuza çalışarak ilçemize iz bırakan onlarca eseri kazandırdık. Eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında değerli adımlar atarken, gerçekleştirdiğimiz birçok projeyle sosyal belediyecilik anlayışını yeni bir boyuta taşıdık. Sosyal yardımlarımızla gönüllere dokunduk. Dev projelerimizi ardı ardına açarken, deklarasyon dışında yeni projeler için de çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük.

ÜÇLÜ OLSUN DEDİK, GÜÇLÜ OLSUN

Hükümetimize, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kaymakamlarımıza, Meclis üyelerimize, Sanayicilerimize, STK’larımıza, Muhtarlarımıza ve tabii ki çok değerli çalışma arkadaşlarıma ve büyük Dilovası ailesinin her bir ferdine teşekkür ediyoruz. “Bu muhteşem çalışmaları ve AK Parti’nin Gönüllü Belediyecilik anlayışının bir şehri nasıl dönüştürdüğünü sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

4,5 YILDA 4 MİLYARLIK YATIRIM

Başkan Şayir ayrıca göreve geldiği günden bu yana Merkezi Yönetim, Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi olarak Dilovası’na 4 milyar 100 milyonluk dev bir yatırım yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirterek, konuşmasının ardından başkanlarına açıklamalarda bulundu. 4,5 yılda yapılan çalışmaları birer birer misafirlere sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu