Haber

Boğaziçi’nden ihraç edilen Prof. Mezunlardan Tekcan’a destek: ‘Hocamızın yanındayız’

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Tekcan’ın 25 Temmuz’da gerekçe gösterilmeden görevden alınmasına ilişkin Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunlarından açıklama geldi. Boğaziçi halkının eğitimine katkıları olmuş, üniversitemizin dünya çapındaki başarısına büyük katkıları olan hocalarımızdandır” denildi.

İşte tam açıklama:

“Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunları olarak Prof. Dr. Ali İ. Tekcan’ın Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinden herhangi bir gerekçe gösterilmeden ihraç edildiğini öğrendik. Bilişsel Psikoloji alanındaki çalışmalarının yanı sıra Prof. Psikoloji Bölümü’ndeki görevi ve görevleri ile üniversitemizin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına, çeşitli bölümlerden Boğaziçi öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamış ve üniversitemizin başarısında büyük emeği olan hocalarımızdandır. Dünya çapında.

Aşağıda imzası bulunan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunları olarak Prof. Bu kararlara karşı çıkan tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleriyle dayanışma içindeyiz.” (HABER MERKEZİ)

habertasova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu