Ekonomi

CANLI DEĞİŞİM | Borsa İstanbul’da son durum: Yeni güne yatay başlangıç

Açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 1,31 puan ve yüzde 0,03 artarak 5.150,24 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 0,34 ve holding endeksi yüzde 0,32 düştü. Orta kesim endekslerinde en çok kazandıran yüzde 5,92 ile taş ve toprak olurken, yüzde 1,14 ile en çok kazandıran temas oldu.

BORSA İSTANBUL CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİST 100 endeksi dün yükselişini sürdürürken yüzde 2,43’lük artışla günü 5.148,93 puandan kapattı.

Analistler, dünya çapında açıklanan verilerin ve merkez bankası yetkililerinin söz yönlendirmesinin şahin para politikalarının devam edeceğine dair endişeleri artırmasıyla küresel borsalarda dalgalanmanın devam ettiğini söyledi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki ay faiz oranlarını 25 baz puan artırmayı fiyatladığını ve yıl boyunca indirim sürecine başlamayacağını belirten analistler, Fed’in yarın açıklanacak toplantı tutanaklarının, önümüzdeki döneme ilişkin beklentilerin şekillenmesinde kritik öneme sahip olacaktır.

Analistler, bugün Türkiye’de finansal hizmetler inanç endeksi ve yurt dışında imalat sanayi ve hizmetler bölümü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yanı sıra ABD’de ikinci el konut satışlarının ve teknik olarak BIST 100 endeksinin takip edileceğini belirtti. 5.200 ve 5.250 seviyelerine ulaşacak. direnç, 5.100 ve 5.000 puanın dayanak noktasında olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu