Haber

CHP’li Erbay: “Erzurum’da Gözlemciler Oy Kullanma Kulübesindeki Vatandaşları Yönlendirdi. Gerekli Dakika Alındı, Takip Edeceğiz”

CHP Muğla Milletvekili Burak ErbayErzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksutefendi İlkokulunda okuma yazma bilmeyen bir vatandaş için gözlemciler tarafından oy kullanma yerine yönlendirilmek üzere tutanak tutulduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız gerekli tutanağı aldı ve deftere geçirdik. Onunla ilgili süreci takip ediyoruz.”

Erzurum Maksutefendi İlköğretim Okulu’nda okuma yazma bilmeyen bir vatandaş oyunu oynarken, gözlemciler kulübeye girerek bölgede yönlendirme yaptı. oy CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay okula gitti. Gaytancıoğlu, okul önünde şu açıklamayı yaptı:

“Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksutefendi İlköğretim Okulu’ndaki görüntüler tüm Türkiye’ye yansıdı. Burada bir yönlendirme yapılmış ama gereken yapılmıştır. Burada da İl Başkanımız, Muğla Milletvekilimiz ve parti avukatımız her zaman buradadır.” Gereği yapıldı, vatandaşa rahat etmesini söylüyoruz.”

Burak Erbay da, “Arkadaşlarımız gerekli tutanağı tuttu ve deftere geçti. Bununla ilgili itiraz sürecini takip ediyoruz, sonuna kadar da takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu