Haber

Çin’in Gönderdiği Yeni İnsani Yardım Malzemesi Suriye’ye Ulaştı

TürkiyeVe SuriyeGeçen hafta Çin’de meydana gelen şiddetli depremlerin ardından, Suriyeİnsani yardım taşıyan uçak Türkiye’ye gönderildi SuriyeTürkiye’nin başkenti Şam’a indi.

Çin’in Suriye Büyükelçisi Shi Hongwei ve Suriye Yerel Yönetim ve Çevre Bakan Yardımcısı Moataz Dawji, yardım malzemelerinin taşınması sırasında havaalanında hazır bulundu.

SES 1 (Arapça): SHI HONGWEI, Çin’in Suriye Büyükelçisi:

“Suriye’nin beyin sarsıntısı felaketinin üstesinden gelme çabalarının temeli olarak Çin hükümeti, irtibat ekipmanı, gıda ve tıbbi malzeme gibi daha fazla acil insani yardım sağlayacak.”

SES 2 (Arapça): MOATAZ DAWJI, Suriye Yerel Yönetim ve Çevre Bakan Yardımcısı:

“Arama çalışmaları tamamlandı. Şimdi geçici olarak sığınaklara yerleştirilen, sağlık sorunları olan ve acil bakıma ihtiyaç duyan insanlara yardım etmemiz gerekiyor. Büyükelçi bana dost Çin Halk Cumhuriyeti’nin hazır olduğunu, yardımlarının devam ettiğini söyledi. ve durmayacağım. Çin Halk Cumhuriyeti’ne, Suriye’ye tedarik edeceğim. Yaptıkları her şey için teşekkürler.”

6 Şubat’ta Türkiye ve komşu Suriye’de meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Çin, her iki ülkeye de aktif olarak yardım sağlıyor. Çin Kızılhaçı Derneği daha önce Suriye’ye iki parti halinde insani yardım malzemesi göndermişti ve yardım 9 ve 13 Şubat’ta Şam’a ulaştı.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Şam’dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Günümüz

haberkulp.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu