Haber

Depremde 7 Gün Boyunca Vatandaşlara Yardım Eden Harmanlı Belediye Başkanı Kırıklarına Rağmen Denetlenebilir

Depremle yıkımın yaşandığı Adıyaman’da CHP’li Harmanlı Kasaba Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, vücudundaki kırıklara rağmen bir hafta boyunca vatandaşların yardımına devam etti. Değirmenci, “Yedinci gün ilçe başkanımız beni doktora götürdü ve ayak bileklerimin kırıldığı ortaya çıktı” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin vurduğu Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı Kasabası’nın Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, vatandaşlara yardım ederken yaralandı. Değirmencinin yarasına rağmen vatandaş yardıma devam ediyor. Değirmenci, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Depremin ilk saatinde çıktık. Saat 5’te gerçek bir insanı kurtardık. O sırada benim de ayağım takıldı. Başparmağım kırıldı sandım. Yedinci güne kadar hep kurtarma ve diğer çalışmalara başladık. Yedinci gün ilçe başkanımız doktora götürdü ve ayak bileklerimin ve kolumun kırıldığı ortaya çıktı.O dönemde çalışmalarımız devam etti.Ayağıma iki kez alçı aldılar ve ayağıma alçıdan dolayı eridi. su ve kar Şimdi gördüğünüz gibi tahtaya bağladık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Değirmenci’yi ziyaret etti. Özel ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Adıyaman’da Milletvekillerimiz ve Gölbaşı Kaymakamımız Emine Köseler ile görev yaptığı bölgede sorunların çözümüne katkı sağlayan Harmanlı Kasaba Belediye Başkanımız Ahmet Değirmenci’yi ziyaret ettik” dedi. ​​depremde yaralanmasına rağmen işini bırakmayarak sorumluluk sahibi oldu.”

habersebinkarahisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu