Dünya

Dünya Ekonomi Forumu, Metaverse için Shiba ekibinin rehberliğini talep ediyor

Investing.com – Shiba Inu topluluğun geliştiricilerinden ve projenin liderliğini üstelenen Shytoshi Kusama, Dünya İktisat Forumu’nun (WEF) global manada bir metaverse üzerinde çalışmalar yütürmek ismine Shiba Inu çalışmak istediğini duyurdu.

Kusama, dün Twitter üzerinden WEF’in “Metaverse küresel politikası” bahisli bir çalışmada Shiba Inu grubuyla birlikte çalışmak için davet ettiğini duyurdu. Bunun üzerinde bir oylama başlatan Kusama, WEF ile çalışma kararını topluluğun vermesini istedi.

An prestijiyle oylamanın bitmesine 6 saat kalan ankete 20.000’e yakın kişi katıldı ve oylamada WEF ile çalışmaya onay verenler %67 oranında önde gidiyordu.

Dünya İktisat Forumu, geçmiş devirlerde kripto varlıklar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili birkaç aktiflik gerçekleştirmişti. Lakin forum, birinci kez bir kripto projesiyle ortak çalışma teklifi sunuyor. Kusama, Twitter mesajlarında yasa koyucularla çalışma konusuna sıcak baktığına yönelik sinyaller verdi, ayrıyeten bölümde faaliyet gösteren öbür dev projelerle birlikte Metaverse için global siyasetler oluşturmasına yardımcı olabileceklerini söyledi.

Shiba Inu, Metaverse alanında süratle ilerliyor

Bilindiği Shiba Inu geliştiricileri son devirlerde odağını Metaverse alanına kaydırdı. Bu dal için çalışmalarını sıkı biçimde sürdüren grup, son vakitlerde birkaç Metaverse konseptini topluluk ile paylaştı. Aktüel gelişmeye nazaran Shiba takımının Metaverse alanındaki uğraşı, dikkat çekmişe benziyor.

Buna nazaran önümüzdeki periyotlarda Shiba’nın Meta, Sandbox ve Decentraland üzere Metaverse bölümünün değerli şirketleriyle bir arada bu sanayiye taraf vereceğini görebiliriz.

Dünya İktisat Forumu (WEF), Cenevre merkezli olarak faaliyetlerini milletlerarası bir sivil toplum kuruluşu olarak yürütüyor. Örgütün öncelikleri ortasında gündemdeki global, bölgesel ve sanayi hususlarında iş dünyası, siyaset, akademik ve toplumun öbür başkanlarıyla birlikte çalışarak dünyanın mevcut durumunu güzelleştirmek bulunuyor.

SHIB, bugün piyasanın geri kalanıyla birlikte yükselişte

SHIB, geçen hafta 0,00009 dolar bandında yatay seyrederken genel piyasa eğilimine bağlı olarak hafta başında 0,00000819 dolara kadar geriledi. Dünden bu yana artan talep artışında ise SHIB, taban düzeyden %10’un çabucak üzerinde bir artarak görerek 0,0000096 dolara yükseldi.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu