İş

Eker’den otizmli istihdam farkındalığı

BURSA (İGFA) –Bursa’daki fabrikasında “İşgücünde Otizmliler” isimli istihdam modelini yürüten Eker Süt Eserleri, çözüm bulmak amacıyla duyurduğu Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında bu alanda istihdam ihtiyacına dikkat çekiyor. otizmle ilgili sorunlara ve 2 Nisan’da başlayan Otizm Farkındalık Ayı’na.

5 yıldır sürdürdüğü iş modelinde 12 otistik çalışan hedefine ulaşan Eker, otizmli istihdamı yaygınlaştırmak için diğer şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına yol haritası eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Eker Süt Eserleri tarafından yürütülen Türkiye’nin ilk iş koçluğu destekli istihdam modeli “İşgücüne Otizmli Bireyler”, önümüzdeki dönemde farklı şirketler tarafından hayata geçirilecektir. Otizmli istihdam konusunda önemli deneyime sahip olan Eker’in diğer kuruluşlara vereceği eğitimler ve danışmanlıklar sayesinde daha fazla otizmli birey çalışma imkanı bulacaktır.

Süt ve süt ürünlerinin en beğenilen markalarından biri olan Eker, Tohum Otizm Vakfı danışmanlığında beş yıldır sürdürdüğü “İşgücüne Otizmli Bireyler” istihdam modelini yaygınlaştırarak fayda sağlamaya devam ediyor. kazandığı deneyimden. “İşgücünde Otizmli Bireyler” istihdam modeli, otizmli yetişkinlerin fabrika ortamında uygun koşullar sağlandığında ve uyum süreçleri doğruluk formülleri ile tamamlandığında iş koçlarının desteği ile çalışabileceklerini göstermeyi amaçlamaktadır. 2018 yılında 2 otistik çalışan ile başlayan yolculuk, 2023 yılında 12 çalışan ile devam etmektedir.

haberzile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu