Teknoloji

Electronic Arts Bölünüyor: Farklı Oyunlarla İlgilenmek İçin İki Organizasyon Kurulacak!

FIFA’dan The Sims’e pek çok bilinen oyunun arkasındaki oyun devi Electronic Arts (EA), şirkette değerli bir değişikliğe gideceğini duyurdu. CEO Andrew tarafından yapılan açıklama dün gece şirketin internet sitesinde yapıldı.

Açıklamaya göre Electronic Arts ayrıldı ve tamamen iki farklı olarak hayatına devam edecek. Bu iki oluşum EA Entertainment ve EA Sports olacak. EA Entertainment, daha önce EA Games olarak biliniyordu.

EA Sports spor oyunlarına, EA Entertainment ise diğer oyunlara odaklanacak

EA Entertainment, şirketle 22 yıldır çalışan ve daha önce dünya çapındaki stüdyolarının başında bulunan Laura Miele tarafından yönetilecek. Bu departman Respawn (Star Wars, Apex Legends), DICE, Ripple Effect, Ridgeline Games (Battlefield), Full Circle, Motive Studio (Iron Man oyunu), Bioware (Dragon Age, Mass Effect), EA Originals (Unravel, It Takes Two)stüdyoları içerecektir.

Öte yandan eski EA Sports & Racing yöneticisi Cam Weber, EA Sports’un lideri olarak getirildi. EA Sports, şirketin spor oyunlarından sorumlu olacak. Bunlar, FIFA (yeniden adlandırılan EA Sports FC), F1, PGA Tour, Madden, NHL ve UFCüretimi içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu