Haber

Emniyet Müdürü ‘sözlü tartışma’ dedi, darp raporu çıktı

Karaman’da iki gün önce seçim çalışması yürüten AK Parti Gençlik Kolları üyeleri şikayet üzerine gözaltına alındı. Polis merkezine giden AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak ile Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Başkanı Alparslan Yanar arasında tartışma çıktı. Çıkan arbedede Kemal Toprak’ın Alparslan Yanar’ı yumrukladığı iddia edildi. Taraflar birbirlerine şikayette bulundu ve soruşturma başlatıldı.

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci’nin haberine göre, AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş olayın ardından meydanda poz verdi.

Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, “Yaptığımız soruşturmada olayın tamamen sözlü tartışmadan ibaret olduğu ve fiziki bir tartışma yaşanmadığı ve tarafların olaysız bir şekilde karakoldan ayrıldığı anlaşılmıştır. Herhangi bir olay yaşanmadı” dedi.

AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, Karaman’da seçim kampanyası döneminde haberlerin kötü niyetli olduğunu ve bazı çevrelerin gerginlik çıkarmaya çalıştığını iddia etti. Polis merkezindeki olayın sadece bir tartışma olduğunu belirtti.

DARP RAPORU YAYINLANDI

Ancak Alparslan Yanar’ın darp edildiği ortaya çıktı. Darp raporunda Yanar’ın sağ kol ve boyun bölgesinde dermabrazyon (cildin en üst tabakasının soyulması) ve kızarıklık olduğu belirlendi.

TOPRAK TALEP EDİLDİ

Olayın ardından dün gece AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak istifa etti. Toprak, “Basına yansıyan asılsız ve asılsız haberlerle ilgili adli süreci başlattım, konuyu yakından takip edeceğim” diyerek, görülenlere ve darp raporuna rağmen sosyal medya hesabından istifasını duyurdu. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu