Haber

Erdoğan’ın Başdanışmanı Yasin Aktay: ‘Hz. Musa Kölelere Özgürlük Verdi, Kapris’ten Soğan İstediler

Son zamanlarda artan fiyatlardan dolayı soğan fiyatları insanların cebini yakmaya başladı. Soğan fiyatlarıyla ilgili tartışmaya katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yasin Aktay, “Hz. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, soğan fiyatlarının bir hafta içinde düşeceğini söyledi.

Yeni Şafak yazarı ve AK Parti Genel Lider Başdanışmanı Yasin Aktay, “Soğan sembolizmi ve özgürlük” başlıklı köşe yazısında, “Dolu dolu yaşanabilen, tadına varılabilen, insan hissettirilebilen en değerli erdem özgürlüktür. itibar. İsrailoğulları bunun kıymetini bilip şükranlarını ifade etmek yerine Hz. Musa’ya yapmadıkları kaprisleri bırakmıyorlar”.

Yazının devamında “Uzun zamandır ekmek ve suyla özgür bir hayat yaşarken bir süre sonra hep bunları mı yiyeceğiz? Başka bir şey var mı, soğan bilirsin, sarımsak bilirsin, mercimek?’ söylemeye başladılar” dedi.

”İşte soğan tarihsel olarak Hz. Musa dönemine kadar uzanan sembolik bir anlamı da vardır. Ama soğanı öne sürenler iyiye karşı hep kötüyü öne sürerler” diyen Aktay, sözlerini şöyle sürdürdü: Firavun’un süregelen zulmü altında tüm baskı ve zulümleriyle esaret yılları.”

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu