Haber

Fenerbahçe yeni sezonda Türk hocayla çalışacak

Fenerbahçe Kulüp Lideri Ali Koç, yeni dönemde camiayı çok iyi tanıyan bir Türk hoca ile çalışmanın daha uygun olacağını düşündüklerini söyledi.

Koç, Ülker Sporve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen olağan mali kongrede yeni teknik direktör hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Elde edilen tüm görüşleri bir havuza attıklarını anlatan Koç, yeni döneme Türkiye’yi ve ligi tanımayan bir isimle başlamama kararı aldıklarını ifade etti.

Fenerbahçe’nin DNA’sını bilen bir isim olma niyetinin kabul edildiğini kaydeden Koç, “Yeni sezona Türkiye’yi hiç tanımayan ve Türkiye’de hiç çalışmamış bir hoca ile başlamanın büyük bir risk taşıdığına karar verdik. Yabancı teknik direktör sayısı çok. Türkiye’yi iyi tanıyan 3’tür”. “Türkiye’yi ve ligi bilen, burada yıllarca hocalık yapmış, bize sığdırabilecek hoca deyince sayı 4’ü geçmiyor. Bir çok isim sizi heyecanlandırıyor. Karşımıza bu işi bilen 2 Türk hoca çıkıyor. topluma hizmet etmiş ve bu ruhu aşılayacaktır.” dedi.

Anlaşma olmadan isimlerini açıklayamayacaklarını belirten Koç, “Önümüzdeki sezon yönetim kurulunda camiayı çok iyi tanıyan bir Türk hoca ile çalışmamız inşallah bizim için hayırlı olur. Kim olursa olsun. hocamız kim olacak ile devam edeceğiz, 7’den 70’e bir araya gelmezsek, ağzımızla kuş tutsak başarı gelmez. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu