Haber

İçişleri Bakanlığı: FETÖ’nün özel örgütüne yönelik operasyonlarda 25 şüpheli tutuklandı

İçişleri Bakanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) özel yapılanmasına yönelik ülke genelinde düzenlenen operasyonlarda 25 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, FETÖ’nün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik çalışmaların Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda devam ettiği belirtildi.

Örgütün “askeri özel yapısı” içinde faaliyet gösterdiği, kripto iletişim programı ByLock kullandığı tespit edilen ve adliyede adı geçen 11 kişinin tutuklanması için Manisa ve İzmir’de eş zamanlı yürütülen operasyonlarda. ifadeler ve teşhisler, 1 aktif öğretmen, 1 avukattı. 1’i aktif kamu çalışanı, 3’ü özel sektör çalışanı, 2’si emekli ve 3’ü işsiz olmak üzere 11 zanlı yakalandı.

Elazığ’da örgüt içinde kayyum olarak görev yaptığı ifade ve kimliklerde adı geçen zanlıya yönelik başlatılan operasyonda bir kişi gözaltına alındı.

Aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel belge ele geçirildi.

Ankara’da FETÖ soruşturmasında 13 tutuklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Ankara merkezli 5 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda, Kara Kuvvetleri ve Jandarmayı hedef almak amacıyla 13 kişi gözaltına alınırken, 1 şüpheli de gözaltına alındı. FETÖ Genel Komutanlığı ve sözde “özel servisler” ile ilgili ve bağlantılı olduğu tespit edildi. Çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Türkiye genelindeki FETÖ operasyonlarında toplam 25 şüpheli gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu