Haber

İlham Aliyev, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temaslarda bulunmak üzere Bakü’ye gelen Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ı kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Bayraktar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aliyev’e selamlarını ve deprem sonrası yapılan yardımlardan dolayı şükranlarını iletti.

Karşılama için teşekkürlerini ileten Aliyev, Bayraktar’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a selamlarını iletmesini istedi.

Aliyev, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için bir kez daha başsağlığı dileyerek, Türkiye’ye yaptıkları yardımların kardeşlik misyonu olduğunu söyledi.

Ankara’daki temaslarına ve Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretlerine değinen Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurtarılan topraklara yaptığı ziyaretlerin ayrı bir değer taşıdığını vurguladı.

Türkiye’nin savunma sanayisinin son yıllarda büyük başarılar elde ettiğini ve Baykar’ın bu konuda başrol oynadığını kaydeden Aliyev, 2. Karabağ Savaşı’nda işgalci Ermeni güçlerinin askeri teçhizatının imha edilmesinde Baykar’ın çalışmalarının rolünü hatırlattı.

Azerbaycan ile Türkiye arasında savunma sanayii alanında iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunulan görüşmede Bayraktar, Aliyev’e ikramda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu