Haber

İngilizlerden Arda Güler analizi: Dünya yıldızı olabilir

İngiliz internet sitesi “hitc.com” Arda Güler’i mercek altına aldı.

18 yaşındaki futbolcunun peşinde birçok kulübün olduğu belirtilirken, “Premier Lig’den Arsenal ve Newcastle United onu istiyor. İngiltere’yi seçerse kısa sürede bir dünya yıldızına dönüşebilir. İnanılmaz bir potansiyeli var. Premier Lig’i tüm dünya takip ediyor. Arda performansını yükseltebilir.” Her zaman göz önünde olabileceği bir ligde kısa sürede yükselebilir.”ifadeler kullanılmıştır.

“10 numaralı formayı Mesut Özil emanet etti”

Haberlerde, “Arda 18 yaşına yeni girdi. Büyük Lig’de 30 maç bile oynamadı. Ancak Mesut Özil’in ardından Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Fenerbahçe 10 numaralı formayı ona emanet etti. Bu hamlesi bile tek başına şunu gösteriyor. Arda sıradan bir futbolcu değil, “Ondan beklentiler çok yüksek. Milli Takım’ın çok yakında vazgeçilmezler arasına girmesi sürpriz olmayacak. Her hafta Avrupa’nın önemli takımlarının gözlemcileri maçlarını takip ediyor.”detaylar yer aldı.

Sözleşme detayları da açıklandı.

Ayrıca Arda’nın sözleşmesinin detayları da paylaşıldı:

“Yönetim ona şu an 20 milyon Euro civarında değer biçti. Ancak sözleşmesindeki maddeye göre bu sezon 1500 dakikanın altında oynarsa 5 milyon Euro’ya hak kazanacak. Tüm kulvarlarda sadece 874 dakika görev yaptı. Uzak ve zaman daralıyor. Yine de “Bir serbest kalma maddesi olsa bile, son sözü oyuncu söyleyecek. Arda, erken ayrılma durumunda Fenerbahçe’ye çok daha yüksek bir ücret ödenmesini isteyebilir.”

haber-seyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu