Haber

Kuşadası Belediye Başkanı Sivil Toplum Örgütleriyle Buluştu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Kuşadası ile ilgili talep ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda konuşan Önder Ömer Günel, “Amacımız doğa ve çevre başta olmak üzere kentimizi yakından ilgilendiren her konuda toplumun tüm kesimlerinin görüşünü almak. Ortak akılla Kuşadası.”

Başkan Günel, Kuşadası’nı ortak akılla yönetme anlayışı çerçevesinde kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla düzenli olarak bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Günel, bu kapsamda yaklaşık 60 derneğin üye olduğu Kuşadası Sivil Toplum Platformu temsilcileriyle bir araya geldi. Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Lider Günel, çeşitli konularda temsilcilerin talep ve önerilerini dinledi. Daha sonra Kuşadası’nda çevre, doğa, yaban hayatı koruma, alt ve üst yapı yatırımları, belediye meclisinde alınan kararlar ve yapılacak sosyal yardımlar hakkında üyelerle fikir alışverişinde bulundu.

Göreve geldikleri günden bu yana Kuşadası için canla başla çalıştıklarını belirten Başkan Günel, “Kuşadası hızla büyüyen bir turizm kenti. Ürettiğimiz projelerde toplumun her kesiminin bize vereceği fikirleri önemsiyoruz. Kuşadası’nın güzelleşmesi için.Çünkü biz Kuşadası’nı ortak akılla yönetiyoruz.”Biz onu korumakta kararlıyız. Belediyemiz bünyesinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Birimi kurduk. Sivil toplum kuruluşlarıyla her ay düzenli olarak bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu