Haber

Lider Erdoğan’dan son dakika açıklamaları! ‘Müjdelere dikkat edin’ dedi ve rakamı açıkladı…

Flaş Haber…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine 49 gün kala mitinglere başladı. Erdoğan ilk mitingini Zonguldak’ta gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarda tam bağımsızlığa ulaşmanın Türkiye’nin en önemli hedefi olduğunu söyledi.

İşte AK Parti’nin Zonguldak ilçe adayları;

Alaplı:Recep Ocak
ÇAYCUMA:Bünyamin Bostancı
– DEVREK:Özcan Ulupınar
EREĞLİ:İbrahim Sezer
GÖKÇEBEY:Erkan Soner Kodaman
KİLİM:Kamil Altun
KOZLU:Ali Bektaş

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Sizi sevgiyle selamlıyorum. Genç-yaşlı, kadın-erkek tüm Zonguldaklı kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Miting alanımız büyüdü ve genişledi. Yeni meydanımız şehrimize çok yakıştı.

Zonguldak’la aramızdaki sevgi daha da büyümüştür ve siz bizi böyle desteklediğiniz sürece kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz.

DOĞALGAZ İNDİRİMİ NİSAN AYINA KADAR DEVAM EDECEK

9 ay önce 20 Nisan’da geldim. Karadeniz doğal gazını resmi olarak devreye almanın gururunu yaşadık. Ücretsiz doğalgaz arzımıza devam ediyoruz. İlk ay evlerden fiyat alamadık. Vatandaşlarımızın doğalgaz faturalarını ödedik. Konutlarda 11 ay boyunca kullanılan 25 m3 doğalgazın bedelinin ücretsiz olacağını söylemiştik. Bu uygulamaya Nisan 2024’e kadar devam edeceğiz.

Sismik araştırma çalışmalarımız kendi gemilerimizle devam ediyor. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmeye kararlıyız. En önemli hedefimiz enerjide tam bağımsızlığa ulaşmaktır. Türkiye’nin güç güvenliğini garanti altına alacak hamleleri hayata geçiriyoruz.


GABAR’DA GÜNLÜK PETROL KUYUSU ÜRETİMİ 35 BİN VARİLİ AŞTI

Karadeniz doğalgazından sonra Gabar’da bulduğumuz petrol de bu atılımlardan biriydi. Muhalefet de bu bulgumuzun üzerini örttü. Milletin sevincini paylaşmak yerine alay ettiler. Muhalefetin hoş karşılamadığı Gabar’daki petrol kuyumuzun bugün itibarıyla günlük üretimi müjdeli habere dikkat çekiyor; 35 bin varili aştı.

Gabar’daki günlük üretim miktarını 2024 yılı sonuna kadar 100 bin varile çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hem petrolde hem doğalgazda hem de madencilikte yeni güzel haberler getirmeyi umuyoruz.

ZONGULDAK’TA İLK MİTAL

Zonguldak’ın kalbimizde ayrı bir yeri var. Allah rızası için bir avuç kömür uğruna canını veren cesur, cesur ve çalışkan insanları seviyoruz. 31 Mart’tan önce seçim maratonuna Zonguldak’tan başlıyoruz. Zonguldak’ta Bismillah dedikten sonra yarın Tekirdağ’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz.

“BU KİRLİ PLANA İZİN VERMEDİK”

14 Mayıs’ta sadece karşımızdaki adayla mücadele etmedik. Kandil’den Pensilvanya’ya kadar şer güçlerle de mücadele ettik. Seçimleri kazanmak için devlet bakanlıklarını pazarlık kozu haline getirecek kadar hırslarının kurbanı oldular. 14-28 Mayıs seçimlerinde Zonguldaklı kardeşlerimizin desteğiyle sizlerle birlikte bu kirli plana izin vermedik. Birinci türde yüzde 52, ikinci türde ise yüzde 55 oy alan Zonguldak, millet adamına güçlü bir destek verdi.

6 ŞUBAT SALLANMASI: MADENCİLERİMİZ SEFERBER OLDU

Zonguldak aynı zamanda milli dayanışmanın da simge şehridir. Bunu 6 Şubat depreminde bir kez daha gördük. Bu büyük felakette 53 binden fazla insan hayatını kaybetti. Zonguldaklı madencilerimiz vatandaşlarımızı kurtarmak için seferber oldu.

Geçtiğimiz hafta deprem bölgesindeydim. Her depremden etkilenen kardeşlerimize yalnız olmadıklarını gösterdik, deprem evlerini hak sahiplerine teslim ettik. Asrın vahdeti ile asrın felaketinden geçiyoruz. Beyin sarsıntısı geçiren bölgeyi tekrar ayağa kaldırana kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. Deprem, su baskını, olağan afetler ve maden kazalarında hayatlarını kaybedenleri rahmetle anıyorum.

“İŞLERİMİZLE KONUŞUYORUZ”

Biz meydanlarda çılgınca koşan, bol bol vaatlerde bulunan, işi bitince bir daha geri dönmeyenlerden değiliz. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Hizmet etmek için varız. Bizi, partimizi, ittifakımızı CHP’nin önderlik ettiği muhalefetten ayıran özelliğimiz budur. Az iş yapıyorlar ve çok fazla reklam yapıyorlar. İşlerimiz ve eylemlerimizle konuşuyoruz.

20 Nisan’da geldiğimizde TTK’ya 2 bin personel alacağımızın sözünü verdik. Öğrenimlerini ve eğitimlerini tamamlayan çalışan kardeşlerimiz işe başlıyor. Son 21 yılda şehrimize yaptığımız yatırımları hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu