Haber

Lokantada ‘hesap’ tartışması cinayet zanlısı: ‘Sizi buraya gömeceğiz’ dediler

BURDUR’un Bucak ilçesinde çıkan tartışmada Esat Kani’yi (30) öldürüp 2 arkadaşını yaralayan restoran sahibinin oğlu Aliihsan Tolunay Yılmaz, ilk duruşmadaki savunmasında, “Arabalara doğru giden biri var” dedi. ‘Emanetleri getirin, sizi buraya gömeceğiz, sizi öldüreceğiz’ dedi. “İş yerinde av tüfeğimi aldım ve nişan almadan yere birkaç el ateş ettim” dedi.

Olay, geçen yıl 8 Ağustos’ta meydana geldi. Antalya’dan arkadaşları BAK ve A.Ç., Kestel köyündeki lokantaya gitti. Beraberinde gelen Esat Kani, birlikte yiyip içtikten sonra hesabı ödemek için kasaya gitti. 1400 TL’lik hesabı yüksek bulup itiraz eden Esat Kani ve arkadaşları ile iş yeri sahibi Ş.Y. Aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Kani ve arkadaşları pompalı tüfekle yaralandı. Esat Kani olay yerinde hayatını kaybetti, 2 arkadaşı yaralandı. Jandarma, iş yeri sahibinin oğlu Aliihsan Tolunay Yılmaz’ı şüpheli olarak gözaltına aldı. Tolunay, işlemlerinin ardından tutuklandı. Aliihsan Tolunay Yılmaz’ın ‘cinayet’ ve ‘öldürmeye teşebbüs’ suçlarından 72 yıl hapisle yargılandığı davaya Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. İlk duruşmaya tutuklu sanık Esat Kani’nin eşi, yakınları ve parti avukatları katıldı.

Sanık Yılmaz çok üzüldüğünü ve pişman olduğunu belirterek, “Müşteriler lokantaya gelip içki içtiler. Hesabı istediler. 1400 lira dedim. Kredi kartıyla ödediler. Ama ‘Ödedik’ dediler. bunun için, ama bu burada kalmayacak.’ Arabalara doğru giden biri, ‘Emanetleri getirin, sizi buraya gömeriz, öldürürüz’ dedi. Birkaç el ateş ettim. Sonra silahı babama verdim. Öldürmek için ateş etmedim. Olayın ardından ormana kaçtım. Kendi isteğimle gelip teslim oldum” dedi. eşi, “Çocuğumu babasız bıraktı. En ağır cezayı almasını istiyorum.” konuştu. Olayda yaralanan BAK da sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

haberdogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu