Haber

Meral Akşener: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı

Yozgat’ta partililere seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart Yerel Yönetim Genel Seçimleri öncesinde Yozgat’ta il ve ilçe belediye başkanı adaylarının tanıtım programına katıldı. Toplantıya GÜZEL Partisi Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, İLÂ Partisi Konya Milletvekili Ünal Karaman ve siyasi parti üyeleri katıldı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen program.

“Yozgat’ta 17 bin genç işsiz”

Akşener, Yozgat’a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yozgat’ta kendimi kendi şehrimde, kendi memleketimde gibi hissediyorum. Çünkü sizler yaralılara merhem olan insanlarsınız. Çünkü paylaşan sizlersiniz.” Fakire bir dilim ekmek.Çünkü düşenlerin elinden tutup kaldıran sizsiniz.Ancak tüm bunların ışığında ben onurumu Yozgat’a adıyorum.Yozgat’tan çok sayıda milletvekili seçildi.Bakanlar Aranızdan çıktı ve 22 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş tacı olan Yozgat, söz verildiği gibi Türkiye’nin marka şehri mi yoksa Avrupa’nın marka şehri mi? “Mümkün müydü? Hayır. Şu anda Yozgat’ta 17 bin genç kayıtlı işsiz. Kayıtlı işsiz sayısı ise 17 bin işsiz gençtir” dedi.

“Emeklilerin asgari maaşı taban fiyatla aynı olmalı”

Emekli maaşlarına da değinen Akşener, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini belirterek, “Seçmenlere ulaştığınızda öğrenirsiniz. Seçmen de oradadır, mağdur olursanız dertlerini dile getirir, dertlerini çözerler.” İktidarda olmasanız da, muhalefette de olmasanız bile bunu kamuoyuna sunabilir, dikkat çekebilirsiniz. GÜZEL Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana bunu yapıyoruz. Tüm şehirlerin neredeyse yüzde 50’sini gezdim. yani bir şehrin ilçelerinin yüzde 50’si tam 3 yıl boyunca, dükkân dükkân dolaştım, o dükkânlarda ne öğrendim biliyor musunuz, 5 çeşit pansiyon olduğunu öğrendim. İktidar kürsüsünden böyle farklı emekli maaşlarının olmadığını savundular, sonra olduğu ortaya çıktı, bir de en düşük emekli maaşının ne kadar olduğu konuşuldu, bizim tezimiz, talebimiz, sizin adınıza talebimiz şuydu. Maaşı taban fiyat kadar olmalı, biliyorsunuz buna kök maaş diyorlar, yani üzerine hiçbir şey koymuyor, sadece dışarıdan, hazineden para koyuyor ve bir süre sonra o da oluyor. havaya uçacak. “Benim söylediğim, YETER Partisi olarak bizim söylediğimiz, tüm emeklilerin asgari maaşının taban fiyatla aynı olmasıdır” dedi.

Konuşmanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, UYGUN Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım için Ankara’da yaşayan Yozgatlılardan destek isteyerek, Yozgat il ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. -YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu