Haber

Naz Arıcı, World Masters Kış Oyunları’nda Kadınlar Altın kategorisinde şampiyon oldu

Artistik patinajın milli sporcusu Naz Arıcı, İtalya’da düzenlenen World Masters Kış Oyunları’nda Kadınlar Altın kategorisinde dünya şampiyonluğunu elde etti.

İtalya, 4 yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan World Masters Winter Games’e 2024 yılında ev sahipliği yaptı. 30 yaş üstü usta sporcular için düzenlenen yarışmaya Masters Olimpiyatları adı veriliyor. Yarışmaya dünyanın dört bir yanından toplam 3 binin üzerinde sporcu katıldı. İtalya’nın Lombardia bölgesindeki 8 farklı şehirde 11 branşta yarışmalar düzenlendi. Yarışlar 10 gün boyunca devam etti.

Bormio şehrinde Artistik Patinaj; Curling, Madesimo şehrinde; Chiavenna şehrinde Buz Hokeyi; Vermiglio şehrinde biatlon; Vermiglio şehrinde kros; Pelizzano şehrinde Kayakla Atlama; Aprica şehrinde Alp disiplini kayak; Vermiglio şehrinde Kayak Oryantiringi; Ponte Di Legno – Tonale şehrinde Kayak Pisti; Kısa Yol, Bormio şehrinde; Sürat Pateni, Chiesa Valmalenco şehrinde; Kayaklı Dağcılık Ponte Di Legno – Tonale ve Aprica şehirlerinde düzenlendi.

Yarışmada Altın Kadınlar kategorisinde milli artistik patinaj sporcusu Naz Arıcı rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Arıcı, Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük artistik patinaj başarılarından biri olan bu başarıyı, Atatürk’e ve açtığı yolda belirlediği hedefe doğru sürekli yürüyen Türk Kadınlarına armağan etti.

Aslen elektrik-elektronik mühendisi olan Arıcı, Uluslararası Yetişkin Artistik Patinaj Yarışması’nda bugüne kadar 5 dünya şampiyonluğu, 7 Türkiye şampiyonluğu kazandı. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu