Ekonomi

Panda Eco System halka arzında rekor talep artışı görüldü

Perakende yönetimi analitiği sağlayıcısı Panda Eco System Bhd, Bursa Malezya Ace Pazarı’ndaki ilk halka arzına (halka arz) önemli bir piyasa tepkisi gördü. Şirketin 27 Kasım 2023’te yapılması planlanan halka arzına Malezya kamuoyundan güçlü bir talep geldi ve bu da yatırımcıların firmanın geleceğine olan güçlü güvenini gösteriyor.

Malezya halkının büyük ilgisini çeken halka arza şaşırtıcı bir şekilde 153,47 kat fazla talep geldi. İhraç edilen 109,27 milyon yeni hissenin sadece 33,56 milyonu halka tahsis edilmiş olmasına rağmen, 5 milyarın üzerinde hisse için toplam 20.021 başvuru yapıldı. Bu yüksek talep, pazarın yeni ve gelecek vaat eden teknoloji girişimlerine olan iştahını yansıtıyor.

Abonelik oranlarına bakıldığında arzın Bumiputera kısmına 142,85 kat, genel kamu kısmına ise 164,08 kat fazla talep ile beklentilerin üzerinde talep geldiği görülüyor. Kalan hisseler ise şirket ve seçilmiş özel yatırımcılar arasında dağıtıldı.

Panda Eco System, bu halka arz yoluyla 17,5 milyon RM (1 ABD Doları = 4,6800 MYR) toplamayı hedefliyor. Fonlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli stratejik girişimler için tahsis edilmektedir:

  • İşi hem yurt içinde hem de bölgesel olarak genişletmek.- Sunduklarını iyileştirmek için yeni çözümler geliştirmek.- Müşteri teknik hizmetlerini güçlendirmek için ek mühendisler işe almak.- Büyümeyi desteklemek için yeni merkezleri genişletmek.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu