Ekonomi

Sevgililer Günü’nde Gül Fiyatları Arttı

Edirne’de Sevgililer Günü’nden bir gün önce gül tanesi 150 liradan satılıyor. Eşine gül almak için çiçekçiye gelen Murat Aksu, “Mevcut ekonomik duruma göre oldukça yüksek bir rakam. Alım gücünün olmadığı bir dönemde 150 lira gerçekten pahalı görünüyor. Almayı düşünüyoruz” dedi. ama tabi ki bu fiyat çerçevesinde biraz zorlanacağız gibi görünüyor.”

Sevgililer Günü yaklaştıkça çiçekçiler yoğunluk kazanıyor. Geçen yıl ortalama 50 liraya satılan güller bu yıl 150 liraya yükseldi. Eşine veya sevgilisine gül alacak vatandaşlar, gülün satış fiyatını değerli buldu.

“FARKLI OLUŞUMLARLA YARATICILIK YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Çiçekçi Yıldız Sabırman, güllerin satış fiyatlarını artırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Geçen yıl gül fiyatlarımız 50-100 liraydı, ithal ve yerli olana göre değişiklikler oldu. Bu yıl toptan alımda 100 liradan başlıyor ama tek gül 150 lira. Fiyatlar 250 liraya kadar çıkıyor. 150 lira değil 250 lira ödüyorum. Gülün fiyatı yüksek. “Bana öyle geliyor ki parayla ölçülmez. Sevgililer Günü’nde her zaman farklı konseptlerle, farklı oluşumlarla yaratıcı olmaya çalışıyoruz. Umarım onların takdirini kazanırız.”

“FİYATLAR ASTRONOMİK RAKAMLARLADIR”

Müşteri Murat Aksu da şunları söyledi:

“Mevcut ekonomik duruma göre oldukça yüksek. Alım gücünün olmadığı bir dönemde 150 lira gerçekten pahalı görünüyor. Almayı düşünüyoruz ama tabi bu fiyat içinde biraz zorlanırız gibi görünüyor. Çerçevede. Fiyatlar astronomik. Bir buketin fiyatı 1.500 lira. Bu ciddi bir rakam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu