Haber

Seyit Torun’dan AKP Ordu Milletvekili Adayı Kaynak’a yanıt: Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye karşı konuşmak AK Parti Milletvekili’nin sınırı…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP Ordu Milletvekili Adayı İbrahim Ufuk Kaynak’ın İsmet İnönü ve Anıtkabir’i hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Torun, “Emperyalizme karşı savaşıp bu ülkeyi kuran, bize bu vatanı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye karşı söz söylemek AK Parti milletvekilinin ne hakkıdır ne de hakkıdır. Ordu halkı, bunları yapanları asla affetmeyecektir. Anıtkabir’e lanet okuyanlar, “Bu aday AK Parti’ye yakışır. AK Parti benimsiyor ama Ordu halkı bunu sindirmiyor ve kabul etmiyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, sosyal medya hesabından AK Parti Ordu Milletvekili Adayı İbrahim Ufuk Kaynak’ın İsmet İnönü ve Anıtkabir’i hedef alan sözlerine tepki gösterdi.

“ORDU HALK ANITKABİR’İ TEDAVİ EDENLERİ ASLA UNUTMAYACAK”

Torun yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AK Parti Milletvekili adayı, üzülerek söylüyorum ki hem İsmet İnönü’ye hem de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmiştir. Bu ülkeyi kuran, bize bu vatanı armağan eden emperyalizme karşı savaşan Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye karşı sesinizi çıkartmak, “AK Parti milletvekillerinin ne hakkı var ne hakkı var. Ordu halkı Anıtkabir’e lanet okuyanları asla affetmeyecek ve affetmeyecektir. Bu aday AK Parti’ye yakışır. AK Parti sindiriyor ama Ordu halkı kabul etmiyor, etmeyecek.”

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-adilcevaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu