Teknoloji

Sony Xperia 1 VI, artık pek görmediğimiz bu özellikle gelebilir

Dahili kulaklık girişine sahip bir amiral gemisi telefon arıyorsanız, artık çok fazla seçeneğiniz yok. Ama söylentilere göre Sony Xperia 1 VI, 2024’te piyasaya çıktığında bu alternatiflerden biri olacak gibi görünüyor.

Sony Xperia Global tarafından X’te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir gönderi, Sony’nin Xperia serisine 3,5 mm’lik jak eklemeye devam edeceğini gösteriyor. Gönderide yalnızca Xperia 1 V gibi mevcut modellerden bahsedilse de yeni modellerin bu özelliği sunmaya devam edeceğine dair ufak bir ipucu var.

Xperia 1 VI’nın Mayıs ayında piyasaya sürüleceği söyleniyor, ancak bunun nedeni büyük ölçüde serideki son iki modelin o ay içinde duyurulmuş olması. Son zamanlarda Weibo’da Sony’nin Xperia 1 VI’daki 4K ekranını bırakıp daha geniş en-boy oranına sahip bir ‘2K Plus’ ile değiştirebileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladı. Bu durum serinin 21:9 ekran hayranlarını hayal kırıklığına uğratsa da en azından kulaklık girişi güvende görünüyor.

Xperia 1 serisi uzun zamandır müzik için en telefonlardan biri olarak öne çıkıyor ve bunun nedeni sadece bir kulaklık girişine sahip olmaları değil. Geçen yılki Sony Xperia 1 V aynı zamanda yeni bir stereo hoparlör amfisinin yanı sıra Dolby Sound ve 360 Reality Audio desteği sunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu