Ekonomi

Tekirdağ Şarköy’de Su Sondajı Sırasında Ortaya Çıkan Doğal Gaz Hala Atık Akmaya Devam Ediyor

Kuzey Anadolu Fay Sınırı Ganos Segmenti’nin çıkış noktası olan Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde su sondajı sırasında açığa çıkan doğalgaz 7’nci günde de atıklara akmaya devam ederken, TPAO yetkilileri bölgede inceleme yaptı.

Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın Ganos Segmenti’nin çıkış noktası olan Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Gaziköy Mahallesi’nde bir hafta önce meyve ağaçlarının sulanması için yapılan sondaj çalışması sırasında patlama meydana geldi. Bölgede su aramak amacıyla yürütülen sondaj çalışmaları sırasında 136 metre derinliğe ulaşıldığında ani bir basınçlı gaz sızıntısı yaşandı. Olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen gaz, basınç düşmeden kaçmaya devam ediyor.

Ganos fay hattı üzerinde meydana gelen bu olay mahalle sakinlerini rahatsız ederken, çevrede boğazları kurutan kuvvetli bir petrol ve gaz kokusu duyulurken, bulunduğu yere plastik şişe, taş gibi cisimler atılıyor. gaz açığa çıkar, gazın fırlattığı elementler dışarı atılır.

Olayın medyada yer almasının ardından bölgede inceleme yapan TPAO yetkilileri, gazın çıktığı bölgeden numuneler aldı. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu