Haber

Trafikte ‘yol vermeme’ tartışması sonucu kavga: Eşi öldü

Trafikte ‘yol vermeme’ nedeniyle kavga ettiği kişilere ateş açarak eşi Kızhanım Dündar’ı göğsünden vuran ve ölümüne sebep olan Cevdet Dündar’a, ‘bir akrabasını kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. üst soy’.

3 Eylül 2023’te Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde Cevdet Dündar (71), Halit Kürk ve oğlu Ali Kürk ile trafikte ‘yol vermeme’ nedeniyle tartıştı. Taraflar araçlarını park edip aşağı indikten sonra kavga etti. Aracından ruhsatlı silahını alan Cevdet Dündar karşı tarafa ateş açarken, eşi Kızhanım Dündar (66) da engellemeye çalıştı. Bu sırada kurşunlardan biri Halit Kürk’ün koluna, diğeri ise eşi Kızhanım Dündar’ın göğsüne isabet etti. Kurşunun kolunu sıyırması sonucu Halit Kürk hafif yaralandı. Yaralı Kızhanım Dündar, ihbar üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kızhanım Dündar, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından gözaltına alınan Cevdet Dündar ile kavgaya karışan Halit Kürk, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Ali Kürk serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ali Kürk ve Halit Kürk hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis, Cevdet Dündar için ise ‘üst soydan bir akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. ‘.

İddianamede, olay anına ait görüntülerin bilirkişiye gönderildiği, raporda ise tarafların uygun zamanda olmaması nedeniyle mağdurun vurulduğu anın detaylı olarak tespit edilmesinin mümkün olmadığı belirtildi. kayıt cihazının açısı ve konumu. Öte yandan Cevdet Dündar’ın kızları SK, FSG ve SA, anne ve babaları arasında herhangi bir husumet bulunmadığını belirtti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu