Ekonomi

TÜBİTAK BİGG Fonu’ndan girişimci adaylarına 900 bin lira yatırım desteği

MEHMET UZEL/ ANKARA (İGFA) –TÜBİTAK 1812 Girişimciliği Destekleme Programı’nın (BİGG) 2024 yılı ilk daveti kapsamında, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen BİGG GARAJ programı başvuruları almaya başladı. TÜBİTAK’ın girişimci adaylarına verdiği 900 bin TL’lik sermaye desteği için.

2024-1. Güçlendirme bedeli, dönem davetinden itibaren TÜBİTAK BİGG Fonu’ndan yüzde 3’lük pay karşılığında yatırım olarak kuruluşa aktarılacak. Akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, güç ve temiz teknolojiler, bağlantı ve dijital dönüşüm, sağlık ve uzun ömür, sürdürülebilir tarım ve beslenme gibi tematik alanlarda fikirleri olan, kendi şirketini kurarak Ar-Ge ve geliştirme içeren projesini geliştirmek isteyen girişimci adayları Yeniliği uygulayabilecektir. Kabul edilmesi halinde 900 bin TL tutarında geri ödemesiz sermaye desteği alabilecek.

Ayrıca BİGG GARAJ Programı kapsamında verilecek teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimi, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimi ile tüm mentorluk desteği BİGG GARAJ proje ortakları ve destek veren kuruluşlar tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Girişimciler ayrıca TOBB ETÜ, ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi aracılığıyla iş birliği ağlarına, potansiyel müşterilere ve finansman kaynaklarına bir adım daha yakın olacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Destek için başvuru koşulları şu şekildedir: Herhangi bir önlisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun olmak. Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği veya TÜBİTAK 1812 Programı 2. Aşama kapsamında destek almamış olmak. Ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmenin iştirak yapısına dahil olmamak. Başvurular https://etugaraj.org/bigg-garaj/ üzerinden yapılabilecek.

2015’TEN BU YANA 16 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE HİBE DESTEĞİ SAĞLANDI

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi; 2015 yılından bu yana BIGG GARAGE Programı kapsamında 20’den fazla ilde online olarak gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerine 1000’den fazla girişimci katılmış, 500’den fazla girişimci mentorluk programına katılmış, 80’den fazla ekip eğitim almıştır. 16 Milyon TL’nin üzerinde geri ödemesiz hibe desteği. nitelikli. TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi, şirketini kuran girişimcilerle çalışarak, onların yurt içi ve yurt dışından yatırım almalarına ve ürünlerini pazara sunmalarına destek oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu