Haber

Ukrayna’da kullanılan Gepard uçaksavar tanklarının mühimmatı Almanya’da üretilecek

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna’da kullanılan Gepard uçaksavar tanklarının mühimmatının ülkede üretilmesi için Rheinmetall firması ile sözleşme imzalandığını söyledi.

Pistorius, Brüksel’de yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya Rusya’ya karşı giriştiği savaşta takviye kuvvet vermeye devam edeceklerini belirtti.

Pistorius, Ukrayna’ya yardım konusunda tanklardan çok söz edildiğini, ancak mühimmat takviyesi ve askerlerin eğilimleri hakkında pek bir şey söylenmediğini söyledi. yedek mühimmat ve güdümlü füze sağlanmasına ilişkin.” tabirini kullandı.

Pistorius, bu konuyu silah sanayisi ile de görüştüklerini belirterek, Almanya’da Gepard uçaksavar tanklarına mühimmat üretmek için bu sabah sözleşme imzalandığını kaydetti.

“Rheinmetall’de Gepard için hızla kendi mühimmat üretimimize başlayacağız. Bu hemen başlayacak. Bunun başarıldığı için çok memnunum.” söz konusu.

Pistorius, bu sayede Ukrayna’ya daha hızlı mühimmat ikmalinin yapılmamasının sağlanacağını belirterek, Gepard tanklarının Ukrayna hava savunmasına değerli hizmetler sunduğunu belirtti.

Bu süreçte Ukrayna askerlerinin eğitilmesinin önemine vurgu yapan Pistorius, Almanya’da 1200’e yakın Ukrayna askerinin çeşitli silah sistemleri konusunda eğitildiği bilgisini paylaştı.

Almanya’dan Türkiye’ye bugüne kadar 130 ton yardım malzemesi taşındı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere değinen Pistorius, geçen hafta Türk mevkidaşı Hulusi Akar ile bu konuda görüştüğünü ve özellikle Almanya’nın her türlü depremi sağlayacağından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. yardım

Pistorius, Alman askerlerinin bugüne kadar A400M ile Türkiye’ye 14 sefer gerçekleştirdiğini ve yanlarında yaklaşık 130 ton yardım malzemesi taşındığını bildirdi.

Bakan Pistorus, bugün ve yarın Türkiye’ye 6 sefer daha yapılacağını ve böylece toplam 180 ton yardım malzemesi taşınacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu