Haber

Wagner: ABD ve Türk vatandaşlarının cenazelerini gönderiyoruz

Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’nın safında savaşan Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu ve başkanı Yevgeniy Prigojin, videolu açıklama yayınlayarak çatışmalarda şehit olan bir ABD vatandaşının cenazesini gönderdiklerini duyurdu. Ukrayna’nın Bahmut kentinde patlatılan bir binada ölü bulunan bir Türk vatandaşı ve.

Reuters’in haberine göre, Türk ve ABD bayraklarına sarılı iki tabutun arkasından konuşan Prigojin, “Bir Amerikalı ve bir Türk vatandaşının cenazesini tutuklularla birlikte geri gönderiyoruz” dedi.

‘UKRAYNA GÜÇLERİ TARAFINDAN PATLATILMIŞ BİNA’

Prigojin, ABD vatandaşının Bahmut’un ‘ev’ olarak bilinen bölgesinde çıkan çatışmalarda öldüğünü, bir Türk vatandaşının da Ukrayna güçleri tarafından havaya uçurulan bir binanın enkazında bir Türk kadınla birlikte ölü bulunduğunu öne sürdü.

Prigojin’e göre Türk kadınının cesedi bulunamadı. Prigojin, ölen ABD vatandaşının eski bir ABD özel kuvvetleri askeri olan Nicholas Maimer olduğunu söyledi.

WAGNER, 20 MAYIS’TA BAHMUT’U KAPATTIKLARINI AÇIKLADI

Wagner lideri Prigojin, 20 Mayıs’ta özellikle son aylarda çatışmaların yoğunlaştığı Ukrayna’nın Bahmut kentinin ele geçirildiğini duyurdu. Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen G7 zirvesinde Bahmut’un Rusya tarafından işgal edilmediğini söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bahmut’u ele geçirdiğini açıklayan Wagner’i tebrik eden bir açıklama yaptı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu