Ekonomi

Alternatif Bank’tan ekonomiye 57 milyar TL destek

Alternatif Bank’tan ekonomiye 57 milyar TL destek

 

Alternatif Bank, 2023 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk 9 ayında istikrarlı büyümesini sürdüren bankanın aktifleri konsolide rakamlara göre 69 milyar TL’ye ulaşırken, ülke ekonomisine nakdi ve Gayrinakdi krediler 57 milyar TL’yi aştı. Alternatif Bank’ın konsolide net ciro kârı 1,66 milyar TL’ye ulaşırken, özkaynak kârlılığı ise %44,7 oldu.

 

Alternatif Bank’ın 2023 yılı üçüncü çeyrek konsolide rakamlarına göre toplam etkin büyüklüğü 69 milyar TL düzeyde gerçekleşti. Bankanın bu nakit transferi (finansal kiralama alacakları dahil) ve gayri nakdi kredileri ile ülke ekonomisine sağladığı destek; 57 milyar TL aşıldı. Mevduat hacmi 26 milyar TL Alternatif Bank, bilanço optimizasyonu politikasıyla faaliyet kalitesini korumaya devam etti. Bankanın özkaynakları yüzde 44 artışla 5,8 milyar TL’ye yükselirken, sermaye yeterlilik rasyosu da arttı %29,01 olarak gerçekleşti. Alternatif Bank’ın 2023 üçüncü çeyrekteki başarılı performansıyla konsolide net ciro karı 1,66 milyar TLÖzsermaye karlılığı ise %44,7olmuş.

 

Dijital bankacılık hizmetlerini insan dokunuşuyla birleştirdi

Bankacılık uygulamalarını herkes için kolaylaştıran dijital çözümlerle zahmetsiz bir müşteri deneyimi sunmak için aralıksız çalışan Alternatif Bank, bu bağlamda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Banka, geçtiğimiz ağustos ayında hizmete açtığı Dijital Şube ile dijital bankacılık hizmetlerini insan dokunuşuyla birleştiren hizmet modelini müşterilerinin kullanımına sunmuştur. ‘İnsan Dijital Bankacılık’ adını verdiği yeni hizmet modeliyle, görüntülü görüşme yoluyla edindiği her müşterisine ‘Portföy Yöneticisi’ atamaya başladı. Yeni hizmet modeli kapsamında müşteriler, Alternatif Bank Taşınabilir uygulamasından tek tıkla kendilerine atanan portföy yöneticilerine ulaşarak, yatırımları, finansal ihtiyaçları ve olası sorunların hızlı analizi ile ilgili teklif alma olanağına sahip oluyor.

 

Engelsiz bankacılık faaliyetleriyle sektörde öncü olmaya devam ediyor.

Alternatif Bank, son dönemde hayata geçirdiği yeni proje ve işbirlikleri ile sektörde zihniyet değişimine öncülük ederken, etki alanını genişleterek erişilebilirlik ve finansal tabana yayılmaya katkı sağlamaya devam ediyor. Banka bu anlamda son çeyrekte Türkiye’de ve bankacılık sektöründe birinci sırada yer aldı. “Erişilebilir Bankacılık Terimleri Sözlüğü” projesini Güneydoğu Avrupa Avrupa Fonu Geliştirme Tesisi – EFSE DF’nin desteğiyle genişletti. Projenin ilk etabında 30’a yakın temel terim için özel görseller üretilen Banka, projenin ikinci fazında EFSE DF’nin desteğiyle toplam terim sayısını 100’ün üzerine çıkardı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mucur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu