Haber

Bosphorus Cup İstanbul’u dünyaya tanıtıyor

İstanbul’un ev sahipliğinde 21-24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Bosphorus Cup öncesi organizasyonun kurucusu Orhan Gorbon, “Bosphorus Cup sayesinde İstanbul’u dünyaya tanıtıyoruz.”

Bosphorus Cup bu yıl 22. kez İstanbul’da düzenlenecek. 21-24 Eylül tarihlerinde ‘İstanbul’u Kutlayın’ sloganıyla IRC, ORC, gezi tekneleri ve sportif tekneler olmak üzere sekiz kategoride düzenlenecek 22. Bosphorus Cup öncesinde organizasyonun kurucusu Orhan Gorbon bir açıklama yaptı. Bosphorus Cup’a bu yıl 100 tekne ve 1.200 yelkencinin katılacağını belirten Gorbo, “Bosphorus Cup, Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri. 22 yıl, bir spor organizasyonunun olmadan sürdürülmesi için çok uzun bir süre. Bosphorus Cup İlk günden itibaren markaya her zaman inandım ve İstanbul’da yelken yapmanın çok özel bir deneyim olduğunu biliyorum.İstanbul’un eşsiz kültürünü tüm dünyaya yapılacak bir etkinlikle daha iyi tanıtmamız gerektiğine inandım. Boğaz’da sadece yelkenlilerin etkileyici manzarasını izleme imkanı sunan Türkiye’nin en büyük spor etkinliği haline geldi.”

“Yarışları 3 milyon İstanbullu izledi”

21 yılda 25 bin denizcinin İstanbul’a geldiğini belirten Gorbon, “Bosphorus Cup sayesinde yelken sporuna ilgi duyan nitelikli turistleri Türkiye’ye çekiyoruz. 21 yılda 25 bin yerli ve yabancı denizciyi İstanbul’da buluşturduk. Bu rakamın yaklaşık yarısı ağırlıklı olarak Bulgaristan ve Romanya’dan oluşuyor. Farklı ülkelerden gelen yabancı sporcular var. 21 yılda Boğaziçi Kupası’nı 3 milyondan fazla İstanbullu izledi.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu