Haber

Yeşil Sol Parti Meclisi Deprem Gündemi İçin Olağanüstü Toplantı Çağrısında Bulundu

Yeşil Sol Parti Kümelenmesi Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, sarsıntı gündemiyle Meclis’i toplantıya davet etti.

Beştaş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul ve Kırklareli’de yaşanan sel felaketinde binlerce konut ve işyerinin zarar gördüğünü belirterek, yaşananlardan hükümetin sorumlu olduğunu iddia etti.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin üzerinden 7 ay geçtiğini belirten Beştaş, depremzedelerin hâlâ kurallara uygun yaşadıklarını, konteynerlerde kaldıklarını ve birçok temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını savundu.

Yeşil Sol Partili Beştaş, bölgede yaşamın normalleşmesi için esnafa hibe verilmesi ve ilgili meslek odaları ile detaylı zemin çalışmalarının yapılmasının ardından inşaat sürecinin başlatılması gerektiğini söyledi.

Deprem gerçeğinin herkesin hayatını o kadar ilgilendirdiğini, siyasi malzeme olarak kullanılamayacağını belirten Beştaş, “Deprem gerçeğini hatırlamak, olası İstanbul depremini ve mevcut deprem bölgesinin sorunlarını tartışmak için Meclis’in acilen toplanması gerekiyor. Bu davet sadece muhalefet partilerine değil, iktidar milletvekillerine de yöneliktir. Dilekçemiz hazır. “Maalesef sayımız yeterli değil. Meclisteki tüm partilerin milletvekillerini sarsıntı gündemiyle toplanmaya ve muhteşem davete imza atmaya açık bir davet yapıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu