Ekonomi

Capital Group: Küresel hisse senetlerine geçmek için iyi bir zaman

Capital Group, Fed’in Çarşamba günü faiz oranlarını sabit tutarak agresif sıkılaştırma döngüsünün sona erdiğinin sinyalini vermesinin ardından yatırımcılar için küresel hisse senetlerine yönelme fırsatı görüyor.

2,3 trilyon dolarlık yöneticinin hisse yatırımı başkanı Andy Budden, “Yatırımcılar için büyük mesaj, merkez bankalarının zirvede olduğu bu anın, yatırım için gerçekten iyi bir zaman olabilecek bir pencerenin açılması olabileceğidir” dedi.

Hisse senetleri ve tahviller, Fed’in tarihi sıkılaştırma kampanyasının sonuna yaklaştığı yönündeki umutların etkisiyle Perşembe günü kazançlarını artırdı. Yüksek borçlanma maliyetlerine ilişkin endişeler bu yıl küresel endişelere yol açtı; Gelişmekte olan piyasalarda doların güçlenmesi nedeniyle riskli varlıklarda satış dalgası görüldü.

Capital Group’un analizine göre küresel hisse senetleri, Fed’in son faiz artırımını takip eden 12 ayda dolar bazında ortalama yüzde 12’nin üzerinde getiri elde etti. Karşılaştırıldığında, küresel tahvillerin getirisi yüzde 6 civarında, nakit getirisi ise yüzde 4 civarında.

haber-yenisarbademli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu