Haber

Faik Öztrak’tan bir yerel seçim mesajı daha: Tarih yazacağız…

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün mesai yaptı.

Komite, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Öğle saatlerinde başlayan görüşmenin ardından parti sözcüsü Faik Öztrak kameraların karşısına çıktı.

Burada açıklamalarda bulunan Öztrak’ın gündeminde yerel seçimler vardı.

“Yerel yönetim seçimlerinde tarih yazacağız”

Seçimler için bir kez daha zafer mesajı veren Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

İlçe Kongrelerimizi hızla tamamlıyoruz. İl kongrelerimizin ardından kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremizi gerçekleştireceğiz ve yenilenmenin heyecanıyla bugün başarıyla yönettiğimiz şehirlerimize yeni ekiplerle yerel seçimlerde yenilerini ekleyeceğiz. sahada olacağız. Sokak sokak vatandaşlarımızla toplantıya geleceğiz. En uzak köye gideceğiz. Çalınmamış kapı koymayacağız. Sosyal demokrat belediyecilikle milletimize nasıl hizmet verdiğimizi ve vereceğimizi anlatacağız. Yaklaşan felaket karşısında milletimizi yalnız bırakmayacağız. 25 milyon olan oyu 30 milyona, 35 milyona çıkaracağız. Mayıs Genel Seçimleri ile başlayan seçim süreci, yerel yönetimler seçimleri ile son bulacak. Milletimiz ilk vizeyi Mayıs seçimlerinde verdi, nihai onayı da bu seçimle verecek. Hep birlikte yaşayarak ilk seçimin sonucunu ve faturasını gördük. Yerel seçimlerden sonra milletimizin daha kötü bir şey yaşamaması için tüm gücümüzle sahada olacağız. Yerel yönetim seçimlerinde tarih yazacağız. Bu gidişatı durduracağız.

Genel seçim yenilgisini unutturma çabaları

14-28 Mayıs tarihlerinde yapılan tarihi Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nden mağlup ayrılan muhalefet, rotasını yerel seçimlere çevirdi.

Seçim yenilgisini unutturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve partilileri, sık sık emsal açıklamalar yapmaya başladı.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde Öztrak bir açıklama yaptı, “Yerel seçimlerde 25 milyonu yenileyip 30 milyona ve 35 milyona çıkaracağız.diyerek bir kez daha iddialı yerel seçimin mesajını verdi.

geyve-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu