Haber

Jandarmanın tanıtım TIR’ı şehit ve gazilerin yanında duruyor

Kastamonu’ya gelen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Özel Asayiş ve Kurtarma (JÖAK) birliklerinin tanıtımını yapan tanıtım tırına vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tanıtım tırında satılan eserler, şehit ve gazi jandarma mensuplarının ailelerinin yararına kullanılmak üzere Jandarma Asayiş Vakfı’na bağışlanıyor.

Tırda JÖH ve JÖAK ekiplerinin kullandığı askeri teçhizat ile t-shirt, şapka, mont, künye, bilezik, kolye, yüzük, saat gibi hediyelik eşyalar bulunuyor. Ayrıca TIR’daki ekranda JÖH ve JÖAK ekiplerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirici videolar gösteriliyor.

Kamyon işletmecisi Rasim Uslucan, gazetecilere yaptığı açıklamada, JÖH ve JÖAK çatısı altında şehit yakınları ve gaziler adına satış yaptıklarını söyledi.

Kastamonu’da zaman zaman yoğun satış yaşadıklarını anlatan Uslucan, “Türkiye genelinde aktif 4 tırımız var. Alımların gelirleri düşüldüğünde tamamı şehit yakınlarına destek amacıyla Jandarma Asayiş Vakfı’na bağışlanıyor. ve gaziler.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu