Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ‘Başınızı sıcak yuvaya koymadan sizi bırakmayacağız’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Allah şahit, gök şahit, halk şahit, sıcacık bir yuvaya başınızı koyana kadar sizi bırakmayacağız” dedi. söz konusu.

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde düzenlenen Belpınar ve Mesthüyük Köyleri ile Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Konut Anahtar Teslim Töreninde yaptığı konuşmada herkesin bayramını kutladı.

Vatandaşlara iyi bayramlar dileyen Soylu, “Her birimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Başımız sağolsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vasiyetiyle şehitlerimize Yüce Allah hepimize rahmet eylesin.” 1 yıl içinde bu büyük felaketle, bu büyük imtihanla karşılaştık. İnşallah bir yıl içinde bu bölgenin değerli insanları sıcak bir yuvaya başlarını koyabilecekler.” söz konusu.

Vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten Soylu, depremlerin olduğu ilk saatlerde afetzedelerin yanında olmaya başladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köy evlerinin anahtarlarını mağdurlara teslim edeceğini belirten Soylu, “Allah şahit, gök şahit olsun, insanoğlu şahit, başınızı sıcacık bir sobaya sokmadan sizi bırakmayacağız. Yine bu ilk konutlar hem burada hem de Kahramanmaraş’ta hayırlı ve hayırlı olsun. Allah yenilerini yapmayı ve bu güzel insanları yenileriyle buluşturmayı nasip etsin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu