Haber

İzmir İtfaiyesi Tunceli’de kayıp 3 kişiyi arıyor

izmir İtfaiye Su Arama Kurtarma Timi dalgıçları, Tunceli Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’i bulmak için seferber oldu. 5 dalgıç Munzur Çayı’nın soğuk sularında kaybolan 3 kişiyi bulmaya çalışıyor.

izmir Tunceli’nin Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’in bulunması için bölgede yürütülen çalışmalara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı dalgıçlar da Suda Arama Kurtarma Ekibi’ne destek veriyor. Tunceli İtfaiyesi ve diğer illerden gelen itfaiye ekipleriyle birlikte çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi dalgıçları, debisi zaman zaman artan ve su sıcaklığı 10 dereceye düşen Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi bulmak için günlerdir bölgede çalışma yapıyor. yaklaşık 6 santigrat derece.

Dalgıçlar, ses dalgalarıyla çalışan ve su altındaki nesnelerin boyutunu, mesafesini ve verilerini tespit eden bir sonar cihazı ile dibi tarar. Sonar cihazından elde edilen veriler doğrultusunda Munzur Çayı’ndaki şüpheli yerlere dalış yapılıyor. Dalgıçlar ayrıca akan suyu da tarar. Su akışının fazla olduğu bölgelerde karşı kıyıya çizgi çekilerek rafting botu ile tarama yapılır. 45 kilometrelik hatta çalışma sürüyor.

ARAÇ ULAŞTI

21 Nisan’da Diyarbakır’dan Tunceli’nin Ovacık ilçesine gelen 3 kişi otomobille Munzur Çayı’na çarptı. Geçen salı günü batık araç, düştüğü yerden 200 metre ileride bir kayanın altında bulunmuştu. Kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu