Haber

İsrail Güçleri Batı Şeria’da Filistinliyi Öldürdü

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentine düzenlediği baskında 1 Filistinliyi öldürdü, 9 kişiyi de yaraladı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İsrail güçlerinin Nablus’un doğusundaki Beyt Furik kasabasına baskın düzenlediğini bildirdi.

Baskına tepki gösteren İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı.

İsrail askerlerinin ateş açması sonucu 21 yaşındaki Filistinli Leys Muhammed Nasasira hayatını kaybetti, 9 kişi de yaralandı.

Haberde ayrıca, Gazze merkezli İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında öldürülen Filistinli sayısının 182’ye yükseldiği belirtildi.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’in “Filistinlilere ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine tepki gösterdiği” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken, Aksa”nın ardından İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne ağır hava bombardımanı başlattı. başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 36’sı olmak üzere 352’si asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Gazze’de İsrail’in baskınlarında 4 bin 412’si çocuk, 2 bin 918’i kadın olmak üzere 10 bin 812 Filistinli öldürüldü, 26 bin 905 kişi de yaralandı.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ahli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk Hastaneleri ile İsrail’e bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin etrafını boşaltmaya zorladı. Filistin Kızılayı. atış. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu